2022.02.07 godz. 13:40 Kraśnik, Lubelskie

Alimenty, ograniczenie praw rodzicielskich, sprawowanie opieki nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mój były narzeczony który znęcał się nade mną psychicznie i fizycznie straszy mnie ze założy mi sprawę w sądzie o uprowadzenie dziecka i o to że rzekomo jestem chora psychicznie co ciągle mi wmawia. Kilka dni temu odeszłam od ojca mojego kilkumiesięcznego dziecka, po kolejnej kłótni wyszłam z domu nie mówiąc mu ze odchodzę bo bałam się ze mnie pobije co zdążało się czesto, kilka dni wcześniej straszył mnie ze zadzga mnie nożem. Ciągle wmawiał mi choroby psychiczne, manipulował, zastraszał dodatkowo jest uzależniony od narkotyków. Jak mam się bronić?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2022 16:44

Proszę jak najszybciej złożyć pozew o alimenty oraz wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej ojcu i ustalenie kontaktów z dzieckiem.