2023.11.03 godz. 04:08 Kraków, Małopolskie

Aneks do umowy zmienia strony umowy - czy jest ważny?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, z dniem 31 sierpnia wygasła umowa najmu zawarta przez 3 strony - mnie, właścicela i lokatora2. Na mieszkanku zostałam sama, w rezulracie czego właściel sporządził ANEKS do umowy (przedłużenie na rok na dotychczasowych warunkach, z zastrzeżeniem że ja staje się jedynym najemncą) 1. Czy aneks ma siłe prawną by całą odpowiedzialność najmu przenieść na mnie? Taka rotacja nie wymaga nowej umowy? Dodam, że Lokator2 nawet aneksu nie podpisał. 2. Kto zostanje pociągnięty do odpowiedzialności jeśli wyprowadzę się bez zachowania okresu wypowiedzenia? Dziękuję za poświęcony czas.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2024 15:08

Dzień dobry, możliwa jest cesja praw i obowiązków wynikających z umowy, tak, aby w wyniku takich postanowień, całość praw i obowiązków przeszła ze strony umowy, na osobę trzecią. Pozdrawiam,