2019.09.27 godz. 19:25 Katowice, Śląskie

Art.188 czy można dzielić dni w jednym roku kalendarzowym

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry Mam pytanie dotyczące art. 188 kp. Zapoznałam się z jego treściom natomiast nie do końca jest dla mnie jasne czy z prawa do opieki nad dzieckiem w danym roku kalendarzowym moga korzystać oboje rodzice - dzielac się dniami 1 na 1? A z tego co zaobserwowałam pracodawcy różnie ten przepis interpretują. Nie znalazłam jak do tej pory jednoznacznej informacji w internecie. Z góry dziękuję za szybką odpowiedz. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Mateusz Gierczak

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2019 19:16

Jeżeli chodzi o art 188 Kodeksu Pracy, to jest wprost odniesienie w art 189(1), iż w przypadku obojga rodziców posiadających zatrudnienie, z uprawnienia z art 188 może korzystać tylko jedno z nich.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 20% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)