2020.01.07 godz. 17:22 Toruń, Kujawsko-pomorskie

art.335par.2 kpk, art.209 par.1kk, art.343 k.p.k.

Wyjaśnienie sytuacji

Bardzo proszę w imieniu mojego brata o wyjaśnienie co oznaczaja te artykuły. Brat ma duże zadłużenie alimentacyjne na 8 dzieci, nie uchyla się od płatności, tylko nie pracuje bo na wsi nie ma pracy. Dostał takie z prokuratury ZAWIADOMIENIE o przesłaniu aktu oskarżenia - wniosku.Prokuratura zawiadamia, że jest podejrzany, ale brat niczego nie ukradł jest biedny al;e uczciwy i nie kradnie.Ten akt oskarżenia wraz z wnioskiem na podstawie art. 335 par.2 kpk. Oskarżony o popełnienie przestępstwa z art. 209 par 1 kk. Nic nie rozumiemy, same oskarżenia i artykuły i paragrafy. Bardzo prosimy o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2020 15:33

Art. 209 par 1 kodeksu karnego to przystępstwo niealimentacji. Kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym organem albo inną umową, jeżeli łączna wysokość powstałych wskutek tego zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)