2020.03.18 godz. 21:14 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

art.47 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

Wyjaśnienie sytuacji

Czy jeśli oboje z rodziców są lekarzami i wychowują dzieci do 18r.życia-podlegają temu artykułowi 47 ustawy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Mar 2020 09:57

Dzień dobry, ustawodawca wyłączył w art. 47 ust. 3 ustawy osoby wychowujące dzieci w wieku do 18 lat i nie wskazał przy wyłączeniu wymogu, aby była to jedyna osoba wychowująca dziecko. Stąd należy wyciągnąć wniosek, że tacy rodzice nie podlegają art. 47 ust. 1 ustawy. Gdyby jednak taka decyzja została wydana w pierwszej instancji przez wojewodę, to wskazuję, że przysługuje od niej odwołanie (art. 47 ust. 5 ustawy), zaś w przypadku pierwszoinstancyjnej decyzji ministra wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy (art. 127 par. 3 k.p.a.). Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)