2019.04.29 godz. 12:21 Katowice, Śląskie

Art6 KC DEfinicja i przykłady. Potrzebuję do szkoły.

Wyjaśnienie sytuacji

Przyklad zrozumienia ART 6 KC.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Kwi 2019 18:44

art. 6 kc - ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z tego faktu wywodzi skutki prawne. Takim prostym przykładem jest art. 415 kc - kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia, W tym momencie muszę udowodnić, że powstała szkoda, że poprzez działanie lub zaniechanie drugiej strony (wina) doszło do szkody, czyii że szkoda nie powstała na skutek tzw. siły wyższej np. pogody oraz związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy powstałą szkodą a działaniem / zaniechaniem drugiej strony.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)