2020.10.27 godz. 14:46 Tczew, Pomorskie

Darowizna

Wyjaśnienie sytuacji

Babcia 9 lat temu zapisała mi mieszkanie poprzez darowiznę. Posiadam 6/8 udziałów. Jest jeszcze 2 współwłaścicieli - 2 ciotki każda po 1/8 udziałów, czyli razem 2/8. W darowiźnie jest jasno określona kwota do spłaty jaka powinnam ciotkom dać aby stać się jedynym właścicielem. Chciałabym to zrobić poprzez sąd. Czy sąd może nakazać ciotkom zrzec się swoich udziałów oczywiście w zamian za ich spłatę określona w darowiźnie? Jak to zrobić najszybciej?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2021 22:19

Istotna jest treść aktu darowizny, bo Pani post wskazuje jakby była to darowizna z poleceniem. Dział w sądzie = spłata rynkowej wartości udziałów.