2022.05.14 godz. 11:18 Białystok, Podlaskie

testament

Wyjaśnienie sytuacji

Babcia zapisała mi(wnuczce) w testamencie pol swojego majatku(nieruchomosc z domem) i pol swojej corce.W chwili otwarcia testamentu corka babci (moja mama)nie zyje.Moja mama miala 3 dzieci.Jak i w jakich czesciach bedzie dziedziczyl?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Maj 2022 12:23

Kto zmarł najpierw babcia czy mama i jak brzmi dokładna treść testamentu? Był zapis windykacyjny? Nie można zapisać 1/2 nieruchomości komuś w zwykłym testamencie Musi Pani pokazać testament prawnikowi, Ogólne pytania i odpowiedzi mogą Panią wprowadzić w błąd.