2021.08.30 godz. 12:12 Zabrze, Śląskie

Co ze spadkiem?

Wyjaśnienie sytuacji

Babcia ze swoim mężem( oczywiscie kazdy z osobna) spisali testament. Przedmiotem spadku jest mieszkanie.Babcia zmarla 09.20r(sprawa spadkowa nie odbyla sie do dzis) Jej mąż żyje nadal.On w swoim testamencie wydziedziczył swoja corke z ktora nie utrzymuje kontaktów od lat)Ja nie iestem z nim spokrewniona.Czy jesli jest sporządzany jego testament w sytuacji gdy nie bede chciała po nim dziedziczyc muszę się zrzec spadku czy jesli nie jestem z nim spokrewniona nie muszę? Nie chce jego spadku czyli jego czesci mieszkania tylko po babci. Jak to rozwiazac?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sie 2021 13:08

Szanowna Pani, w przypadku dziedziczenia testamentowego niezależnie od stopnia pokrewieństwa ze spadkodawcą może Pani odrzucić spadek. Wówczas nastąpi twz. dziedziczenie ustawowe.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)