2022.01.23 godz. 21:36 Stare Gliwice, Śląskie

Zwrot pieniędzy za niewykonaną uslugę

Wyjaśnienie sytuacji

Bardzo proszę o pomoc w odzyskaniu pieniędzy. W listopadzie podpisałam umowę o remont łazienki z osobą, która prowadzi jesnoosobową działalność gospodarcza. Remont miał zacząć się między 10 a 15.12.21 i skończyć najpóźniej 15.01.22 Pan, który miał wykonać remont wziął ode mnie 5250zl na kupno materiału oraz 8500zl za robocizne. Do dnia dzisiejszego nie zastały kupione żadne materiały a jedyne co zrobił ten Pan łazience to skucie płytek. Kilka dni temu zadzwonił i powiedział, że remontu nie skończy, bo nie ma ludzi. Nie ma również moich pieniędzy. Co mogę zrobić aby je odzyskać?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2022 11:15

Należy odstąpić od umowy, wezwać do zwrotu płatności, a następnie złożyć pozew do sądu o zapłatę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)