2022.12.08 godz. 15:27 Warszawa, Mazowieckie

Brak odrzucenia spadku w terminie

Wyjaśnienie sytuacji

Bardzo proszę o poradę co zrobić w sytuacji: Matka odchodzi od swojego męża i 3 letniej córki. Nie utrzymuje z córką kontaktów, ma zasądzone alimenty ale nie płaci, komornikowi nie udaje się ściągnąć należności przez wiele lat. W międzyczasie mąż rozwodzi się z matką swojej córki i pozbawia ją praw rodzicielskich. Kiedy córka ma 17 lat dowiaduje się, że matka zmarła. Ojciec nie dopilnował odrzucenia spadku przez małoletnią z powodu niewiedzy, że musi to zrobić. Dziś córka ma skończone 18 lat i dostała informację, że odziedziczyła długi po matce. Czy w tej sytuacji można coś jeszcze zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Gru 2022 20:57

Od kogo córka otrzymała informację o odziedziczeniu długów ? Czy odbyło się postępowanie spadkowe po zmarłej ?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)