2019.12.11 godz. 18:07 Kołobrzeg, Zachodniopomorskie

BDO czy muszę składać wniosek rejestracyjny?

Wyjaśnienie sytuacji

Prowadzę jednoosobową działalność (serwis kotłów gazowych) . Moje podstawowe działania to naprawa i serwis tych urządzeń. Zdarza mi się kupować części zamienne i montować je u klienta. Gdzie pozostawiam opakowania transportowe (kartony) i jednostkowe (zazwyczaj torebki foliowe) oraz wymontowane niesprawne części zamienne. Nawet jeśli pozostają mi jakieś kartony to ich waga na pewno nie przekracza 50 kg/rok. Wymieniam 1 toner do drukarki raz na 2 lata. Poza tym nie prowadzę, żadnej gospodarki odpadami bo ich po prostu nie ma. Czy w takiej sytuacji pownienem złożyć wniosek rejestracyjnY BDO

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 11:52

Pytanie jest dość ogólne. Zasadniczo, jeśli z brzmienia umowy nie wynika inaczej to zleceniobiorca (serwisant) jest wytwórcą odpadu powstającego w związku z wykonywanymi pracami. Wówczas to Pan byłby wytwórcą odpadu w postaci części wymontowanych z urządzeń. Pan musiałby te odpady zagospodarować i de facto byłby Pan zobligowany do wpisu do BDO. Zawsze w celu określenia jednoznacznie obowiązku wpisu oraz jego zakresu trzeba by przeanalizować gospodarkę odpadami w firmie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)