2023.11.07 godz. 12:07 Świnoujście, Zachodniopomorskie

Bezpodstawne żądanie alimetów, oraz wyłudznie mieszkania komunalnego.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy żądnie alimentów przez matke jest słuszne jeśli ojciec dysponuje specjalnie przygotowanym mieszkaniem dla dziecka, ma dobra prace oraz wykazuje postawę do wspólnego wychowywania i utrzymywania dziecka w jego domu ? Matka nie ma żadnych środków pieniężnych, oraz ma niezakończony kredyt, mieszka w przetłoczonym mieszkaniu swojej matki oraz ma problemy psychiczne zatwierdzone przez psychiatryk. Matka oraz jej Mama szukają wyjścia w postaci wyłudzenia od państwa mieszkania komunalnego na tak zwany sposób samotną matkę.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lis 2023 15:06

Obowiązek alimentacyjny wobec dziecka ciąży na obojgu rodziców. Znaczenie dla ustalenia alimentów ma to z kim dziecko przebywa na stałe i kto się nim stale/na codzień opiekuje.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lis 2023 12:47

Jeśli sąd dotąd nie ustanowił pieczy (miejsca zamieszkania dziecka przy którymś z rodziców), to koneicznym będzie taki wniosek. W ten sposób zobowiązanym do alimentacji będzie drugi rodzic. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)