2024.06.16 godz. 11:29 Warszawa, Mazowieckie

Błędny adres na jaki sąd kierował korespondencję

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Potrzebuje porady prawnej co powinnam zrobić w zaistniałej sytuacji. Zarejestrowałam się wczoraj do portalu z dostępem do spraw sądowych, i tutaj dowiedziałam się że przedmiotowa sprawa została zakończona. A w sprawie wydany został wyrok nakazowy. Nie byłabym zdziwiona, ale okazało się że cała korespondencja z sądu kierowana była za zły adres. Konkretnie wskazywali inny numer mieszkania. Więc zakładam że cała korespondencja wróciła z adnotacją nie podjęto w terminie. Czy powinnam wnieść skargę do sądu ? Wniosek z prośbą o przywrócenie terminów? Jaki powinien być kolejny krok? Wyrok nakazowy ma datę wystawienia 6/03 - jest już uprowomocniony. W ostatniej aktualizacji widzę że wysłano prawomocność 11/06 oczywiście na zły adres. Czy mogę się jakoś odwołać ? Jeśli tak o co wnosić ? Z góry dziękuję za porady

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2024 13:47

Należy złożyć wniosek o przywrócenie terminu wraz ze sprzeciwem od wyroku nakazowego. Jeżeli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie lub więcej informacji zapraszam do kontaktu na adres arkadiuszkozok@gmail.com