2022.07.27 godz. 15:19 Warszawa, Lubelskie

Bodajże zniesławienie bądź cos podobnego Nie mam pojecia jak to opisać

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam taki problem, a mianowicie jestem świadkiem w sprawie przeciwko dilerowi, zeznawalem ze go nie znam, na drugich zeznaniach z tablicy pogladowej zeznalem ze nie jestem w stanie go rozpoznać. Jakiś czas później przez paru znajomych doszło do mnie zdjęcie papieru który przyszedł do tego pana, było na nim napisane cos w stylu "(moje imię i nazwisko) rozpoznał pana ... Na zeznaniach z tablicy pogladowej" cos w tym stylu, teraz pojawia się pytanie dlaczego cos takiego ma miejsce jak nie powinno mieć racji bytu, przez ten papierem szerzy się wokół moich znajomych fałszywe informacje o mnie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Przemysław Plewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2022 18:31

Pan jako świadek nie ma dostępu do akt postępowania. Zapoznać się może z nimi jednak ten diler, może on też wykonać za zgodą prokuratora fotokopie z akt sprawy. W sytuacji gdyby była tam spisana nieprawda (zakładam, że nie podpisał Pan "podpisuję jako zgodne z tym co zeznałem"), to zaczyna Pan od skargi do komendanta na funkcjonariusza policji, ostatecznie złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa podrobienia dokumentu i przekroczenia uprawnień. Z góry mówię, że jest to bardzo ciężki i może łatwo obrócić się przeciwko Panu (sprawa o składanie fałszywego zawiadomienia).