2022.10.22 godz. 10:24 Warszawa, Mazowieckie

Brak chęci drugiej strony do zawarcia ugody.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry. Sprawa o podział spadku po ojcu w postaci domu letniskowego. W pierwszej instancji dom przypadł siostrze (ma tylko 1/6 udziałów w domu) więc mama (5/6 udziałów) postanowiła się odwołać. W apelacji sędzia zasugerował ugodę, po upewnieniu się przez mamę, że będzie ona rozpatrywana w wariancie, w którym to mama dostaje dom, i spłaca siostrę z jej udziałów. Siostra na sali sadowej się zgodziła. Gdy mama wysłała pierwszego emaila zawierajacego wspomniana propozycję ugody (kolejna z rzędu, przed rozprawami mama wysłała ich do siostry kilkanaście, wszystkie odrzucone), siostra wysłała emaila zawierajacego propozycję ugody w której znowu to ona otrzymuje dom i po prostu spłaca udziały w domu mamy. Siostra nie chce się cofnać, pomimo jasnego stanowiska sędziego. Czy można w tym wypadku wysłać jakieś pismo do sędziego, aby wykazać brak dobrej woli ze strony siostry i brak z jej strony jakichkolwiek chęci do zawarcia ugody w wariancie wspomnianym powyżej? Z miesiaca ustalonego na ugodę zostały jeszcze trzy tygodnie, ale już teraz widać, że nic to nie da, bo siostra absolutnie nie ma ochoty godzić się na zostanie spłacona przez mamę.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2022 10:36

Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, sąd będzie dalej procedował w toku postępowania apelacyjnego i wyda stosowne orzeczenie.