2022.01.31 godz. 14:57 Piła, Wielkopolskie

Brak ciągłości umów przy kupnie samochodu Ukryte wady Co robić?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Ostatnio kupiliśmy samochód i nie możemy go zarejestrować ponieważ nie ma ciągłości umów. Pan który nam sprzedawał auto mówił że nie jest potrzebna żadna inna umowa z wyjątkiem tej która podpiszemy. Okłamał nas i w dodatku w umowie dopisał klauzule "nie ma żadnych ukrytych wad" co również było nie prawda. 2 tygodnie po zakupie już musieliśmy kupić nowy akumulator ponieważ na starym już nam nie odpalał(choć sprzedający twierdził że jest nowy, nie dawno kupiony). Tydzień później oddaliśmy go do znajomego mechanika,który stwierdził że to cud że jeszcze żyjemy(przedni amortyzator był nie przykręcony), i że mamy bardzo dużo szczęścia. Poradził nam żebyśmy zażądali zwrotu pieniędzy przez ukryte wady w samochodzie o których nie mieliśmy pojęcia. W dodatku czytaliśmy że jest jakaś zasada rękojmi (tyczy się właśnie tych umów bez których nie możemy zarejestrować auta). Ze sprzedającym pojazd nie ma już kontaktu. Co mamy teraz robić i jak to wszystko załatwić? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2022 16:21

Trzeba pisemnie odstąpić od umowy sprzedaży, a następnie pozwać sprzedawcę o zwrot zapłaconej ceny za samochód.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)