2023.10.03 godz. 14:33 Białystok, Podlaskie

Brak ciągłości umów przy zakupie samochodu z komisu

Wyjaśnienie sytuacji

Kupiłem samochód osobowy od komisu. Samochód był wcześniej zarejestrowany w Polsce. Komis wystawił mi na ten samochód FV i dał umowę z poprzednim właścicielem na której było napisane długopisem ORYGINAŁ i był jakiś podpis. Przy próbie rejestracji tego auta, Pani w Urzędzie Miejskim poinformowała mnie że umowa, którą dał mi komis tj. pomiędzy właścicielem na którego jest zarejestrowany pojazd a komisem, nie jest oryginalna. Co za tym idzie nie mogę zarejestrować samochodu. Zadzwoniłem do komisu i pan z komisu powiedział ze nie może mi dać oryginalnej umowy a z tą mogę pójść do notariusza.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Paź 2023 14:41

Aby notariusz poświadczył dokument za zgodność z oryginałem, musi widzieć oryginał, zatem to posiadający oryginał powinien iśćdo notariusza.