2020.04.27 godz. 17:32 Śmigiel, Wielkopolskie

Wyprowadzka z domu

Wyjaśnienie sytuacji

Brak komunikacji z rodzicami, kłótnię bardzo częste , czy można się wyprowadzić z domu w wieku 17 lat?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Słupska

Wadowice, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2020 13:43

Dzień dobry, niestety nie ma możliwości wyprowadzki bez zgody opiekunów prawnych (rodziców). Zgodnie z art. 92 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego: Dziecko pozostaje aż do pełnoletniości pod władzą rodzicielską. W zakres władzy rodzicielskiej wchodzi m.in. wykonywanie pieczy nad osobą niepełnoletnią. Zatem dopiero z momentem ukończenia 18. roku życia można zmienić miejsce zamieszkania bez zgody rodziców. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)