2023.06.15 godz. 00:12 Świebodzice, Dolnośląskie

brak możliwości wejścia do mieszkanie dziedziczonego po rodzicach

Wyjaśnienie sytuacji

brat zmienił zamki w dziedziczonym mieszkaniu po rodzicach i nie chce udostępnić mi kluczy do niego {a nikt w nim nie mieszka} co mogę zrobić w takiej sytuacji ? Czy mogę w takiej sytuacji wynająć ślusarza i wymienić zamki by dostać się do mieszkania?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2023 15:50

Rozumiem, że obaj Panowie jesteście współwłaścicielami tej nieruchomości, na podstawie przeprowadzonego (?) postępowania spadkowego? W takim przypadku należy wezwać do udostępnienia przedmiotu spadku, a w przypadku braku reakcji wnieść do sądu o wydanie rzeczy. Abstrahując, warto przeprowadzić dział spadku, tak aby nie spór nie powtórzył się w przyszłości. Zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)