2023.10.03 godz. 21:55 Poznań, Wielkopolskie

Brak płatności za mieszkanie od dwóch miesięcy

Wyjaśnienie sytuacji

Pracujący mężczyzna który wynajmuje ode mnie mieszkanie ( normalna umowa najmu) nie płaci od sierpnia za mieszkanie. Ja mieszkam za granicą. Jak mogę najszybciej rozwiązać umowę ( miesięczny okres wypowiedzenia) i odzyskać pieniądze. Czy mogę sama naliczyć odsetki i je egzekwować?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2024 22:09

Dzień dobry, można naliczać odsetki od kwota która powinna była być wpłacona w określonym terminie. W przypadku zakończenia najmu, należy wypowiedzieć umowę, a należy rozważyć wysłanie wezwanie do zapłaty, a jeżeli to nie poskutkuje to dochodzić kwoty czynszu i odsetek w postępowaniu cywilnym. Pozdrawiam,