2020.07.23 godz. 12:33 Lubasz, Wielkopolskie

Brak rozpatrzenia wniosku o obrońcę z urzędu

Wyjaśnienie sytuacji

Złożyłam wniosek o obrońcę z urzędu. Wniosek wpłynął, okazało się że sędzia był na urlopie i nawet go nie rozpatrzył. Termin rozprawy się zbliża i w sądzie uzyskałam informacje że mimo braku rozpatrzenia wniosku mam się stawić na rozprawie. Jak powinnam postąpić. Dodam że dojazd i powrót zajmą mi cały dzień ze względu na ograniczony transport publiczny.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lip 2020 13:33

Dzień dobry, proszę napisać maila do sądu z prośbą o rozpatrzenie wniosku przed rozprawą. Jeżeli jednak nie zostanie on rozpoznany to w przypadku, gdy ma Pani wezwanie na rozprawę musi się Pani na niej pojawić. wówczas najprawdopodobniej sąd rozpozna wniosek na rozprawie. Jeżeli nawet odmówi Pani przyznania obrońcy z urzędu, będzie Pani mogła złożyć zażalenie. Reasumując, na rozprawie nie wydarzy się nic poza rozpoznaniem wniosku. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)