2022.06.02 godz. 22:56 Puławy, Lubelskie

Brak wynagrodzenia, upadłość, brak wypowiedzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Mam problem z pracodawcą. Za MSC kwiecień otrzymałam 40% wynagrodzenia, za maj obawiam się, że nie dostanę nic. Jestem zatrudniona na umowie o pracę, na czas nieokreślony. Pracuje tam już łącznie ponad 4 lata. Jest to duża firma zatrudniająca powyżej 20 pracowników. 30 kwietnia zarząd owej firmy złożył wniosek do sądu o upadłość. Zapewniali, że wypłaca wynagrodzenie, jednak tego do dnia dzisiejszego nie zrobili (oprócz tych 40%). W dniu wczorajszym najemca lokalu (od którego firma wynajmowała pomieszczenie na Nasz sklep), wyprosił Nas, zaplombowal sklep i zmienił zamki, zajmując cały towar.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2022 21:35

Po ogłoszeniu upadłości powinni pani dostać środki z funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Proszę pilnować, bo są krótkie terminy. Może Pani rozwiązać umowę bez wypowiedzenia.