2022.08.30 godz. 12:54 Wrocław, Dolnośląskie

Brak wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia

Wyjaśnienie sytuacji

Zwracam się z takim otóż problemem. Pracuje w firmie Solid Security na umowę zlecenie. Na początku Sierpnia dowiedziałem się od koordynatora obiektu że moja umowa wygasła na początku tego roku a ja pracowałem dalej tak jakby na czarno bez żadnej umowy, nie zostałem wcześniej o tym fakcie poinformowany. Umowę podpisałem na nowo w sierpniu, wstecz. Przez pół roku w związku z tym że nie miałem podpisanej umowy nie otrzymywałem wynagrodzenia. Firma nie chce wypłacić mojego wynagrodzenia za miesiące kiedy nie miałem podpisanej umowy. Godziny wypracowałem a pieniędzy brak. Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sie 2022 19:04

Dzień dobry, jak najbardziej jest możliwość pozwania pracodawcy w tej sytuacji - zarówno o ustalenie stosunku pracy, jak też wypłaty zaległego wynagrodzenia. Pozdrawiam, adw. Michał Filec