2022.10.25 godz. 08:11 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Brak wyplaconych pieniedzy za prace za granica, brak ekwiwalentu za urlop oraz brak swiadectwa pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie. W tym roku kalendarzowym pracowalem za granica na umowe o prace. Na umowie byla najnizsza polska krajowa, jednak na konto dostawawalem calosc pieniedzy od kierownika. Mam takze podpisaywane godziny pracy przez bylego kierownika. Nie dostawałem zadnej diety mimo pracy za granica. Nie otrzymalem wyplaty ponad 3tys zl, nie dostałem takze ekwiwalentu za urlop, oraz swiadectwa pracy. Co moge w tej sytuacji zrobic?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2022 12:36

Dzień dobry, obowiązkiem pracodawcy jest wystawienie świadectwa pracy. Odpowiedzi na resztę zapytania mogę udzielić po zapoznaniu się z dokumentami.