2023.02.21 godz. 16:04 Lublin, Lubelskie

Brak wypłaty od byłego szefa od czasu mojego ostatniego dnia pracy (22.09.2022), jakie mam możliwości na odzyskanie pieniędzy?

Wyjaśnienie sytuacji

Pomimo wielu telefonów do byłego pracodawcy zwykle dostałam odpowiedź że nie posiada on pieniędzy albo że musi zrobić zakupy do lokalu za pieniądze które ma, albo że jutro dostanę pieniądze, których oczywiście nie dostałam. Jedyna kwota jaką uzyskałam (14.10.2022) to 400 zł, były pracodawca zapewniał mnie że następnego dnia dostanę resztę pieniędzy. Były pracodawca jest mi winny wypłatę za okres od 8.08 do 22.09.2022.w tym także 26 godzin z miesiąca maja. Byłam osoba zatrudnioną na umowę zlecenie gdzie stawką jest 19,70zł/h brutto, z pracodawcą kwota ustaloną byłam kwota 16zł/h netto.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2023 20:58

Dzień dobry, należy wysłać wezwanie do zapłaty. Jeśli jest Pani zainteresowana sporządzeniem go przez Kancelarię zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl