2020.05.21 godz. 07:11 Gliwice, Śląskie

Brak wypłaty wynagrodzenia już za miesiąc marzec i kwiecień

Wyjaśnienie sytuacji

Mam podpisaną umowę partnerską z zleceniodawcą jako usługi transportowe, która mówi że mam 18 gr za km i podstawę tj najniższą krajową 2600 brutto i tą podstawę mam zapisaną tak że czy jeżdżę czy nie ma zleceń od zleceniodawcy powinienem dostać. Wystawiłem faktury za oba miesiące a przelewu nie dostałem, wysłałem też wezwanie do zapłaty wynagrodzenia, czekam na odpowiedź. Co robić? Prowadzę jednoosobową działalność.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Wołczkiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Maj 2020 17:02

Jeżeli Zleceniodawca nie zapłaci Panu wynagrodzenia dobrowolnie, pozostaje droga sądowa. Należy wnieść pozew do sądu gospodarczego.
Tak Nie

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Maj 2020 12:24

Dzień dobry, skoro zleceniodawca nie zapłacił wynagrodzenia wynikającego z umowy i nie reaguje na wezwanie do zapłaty czy inne próby kontaktu, to pozostaje złożyć do sądu pozew o zapłatę. Pozdrawiam, adw. Michał Filec