2024.06.17 godz. 14:10 Mielec, Podkarpackie

Brak wyrejestrowana kasy fiskalnej po zakończeniu działalności

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, w latach 2016-01.2023 prowadziłam sklep inteternetowy i miałam kasę fiskalną . Bardzo rzadko z niej korzystałam, działalnośc dosc długo byla zawieszona ze wzgledu na urodzenie dzieci. Po zamknięciu działalności zapomniałam o tej kasie i nic z nią nie robiła. Co w tej sytuacji powinnam zrobic? Oddałam ją do odczytu do serwisu i co dalej?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2024 20:12

Oddanie przez Panią kasy fiskalnej do serwisu na odczyt pamięci to dobry krok. Po otrzymaniu protokołu odczytu, musi Pani złożyć go w urzędzie skarbowym. Należy zgłosić wyrejestrowanie kasy fiskalnej przez formularz KRS-ZW. Dokumentację należy trzymać przez 5 lat i rozważyć utylizację kasy po zakończeniu formalności.