2022.10.19 godz. 12:49 Łódź, Łódzkie

Alimenty, zmiana nazwiska dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Brak zainteresowania dzieckiem ze strony ojca, jakie kroki mogę podjąć? Jak napisać wniosek o alimenty?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Paź 2022 21:02

Dzień dobry. Aby zostały zasądzone alimenty należy złożyć pozew, w którym wykaże Pani, możliwości majątkowe i zarobkowe ojca dzieci oraz usprawiedliwione potrzeby dzieci. W dużym skrócie należy obliczyć ile mniej-więcej kosztuje Panią utrzymanie dziecka i wykazać ile ich ojciec zarabia lub mógłby zarabiać gdyby się "postarał". Sąd na podstawie tych dwóch przesłanek zasądzi odpowiednią kwotę świadczeń alimentacyjnych. Oczywiście będzie brane pod uwagę także to, że to na Pani spoczywa ciężar wychowania dziecka, poświęca Pani swój czas i uwagę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)