2023.06.13 godz. 08:37 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Brak zgody pracodawcy na urlop szkoleniowy z związku z uczestnictwem w Studiach Podyplomowych

Wyjaśnienie sytuacji

W roku 2022/2023, za zgodą pracodawcy, jestem słuchaczką Podyplomowych Studiów Audytu, Kontroli Zarządczej i Rachunkowości, których ukończenie, na podst. art. 286 ust.1 pkt 5d ustawy o finansach publicznych, nadają częściowe uprawnienia do wykonywania zawodu Audytora wewnętrznego. W trakcie studiów napisałam pracę, z której ocena będzie składową oceny końcowej widniejącej na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych według wzoru Ministerstwa Edukacji i Nauki. Muszę też przystąpić do egzaminu końcowego. Czy w związku z powyższym należy mi się urlop szkoleniowy zgodnie z art.103 Kodeksu Pracy

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Cze 2023 11:43

Dzień dobry, warunkiem uzyskania uprawnień z art 103 kp jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracownika, z inicjatywy pracodawcy albo za jego zgodą. Jeśli te dwa warunki są spełnione należy się Pani urlop szkoleniowy. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)