2023.09.20 godz. 10:54 Lubartów, Lubelskie

Brak zwrotu środków za nieodebraną przesyłkę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. W grudniu 2022 roku zakupiłam w internetowym polskim sklepie odzieżowym ubranie (body) na orientacyjnie kwotę 105 zł. Niestety z przyczyn losowych nie mogłam odebrać przesyłki, przez co ona została zwrócona do nadawcy. Gdy została przesyłka zwrócona do nadawcy, sklep powinien w przeciągu 14 dni zwrócić mi pieniądze za ubranie. Sklep natomiast uchylił się od regulaminu sklepu i mimo odstąpienia od umowy otrzymałam informacje, że nie otrzymam zwrotu za zamówienie oraz, że produkt został utylizowany. Wczoraj wysłałam przedsądowe wezwanie do zapłaty, ale dostałam odmowę od sklepu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Wrz 2023 10:59

Bezskuteczność wezwania do zapłaty wskazuje na nieudaną próbę ugodową. Na obecnym etapie pozostaje już tylko pozew o zapłatę.