2022.03.16 godz. 10:24 Poddębice, Łódzkie

Zachowek.

Wyjaśnienie sytuacji

Brat w ostatnich latach życia matki nie interesował się nią. Nie odwiedzał nie dzwonił. Teraz domaga się zachowku. Czy można coś z tym zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2022 14:37

Szanowna Pani, przesłankami uznania niegodności dziedziczenia są dopuszczenie się ciężkiego przestępstwa przeciwko spadkoidawcy ukrycie lub zniszczenie testamentu, ukrycie testamentu, podstępem lub groźbą nakłonienie spadkodawcy do odwołania testamenty. Brak zainteresowania ze strony Pani brat może być podstawą do wydziedziczenia jednak to musiałaby uczynić Pani matka.