2024.07.29 godz. 18:44 Warszawa, Mazowieckie

zawiadomienie o posiedzeniu sądu

Wyjaśnienie sytuacji

Brat złożył wniosek o wykluczenie mnie z prawa do spadku. Matka nie zostawiła testamentu, nie zostałam wydziedziczona. Na wniosek się nie zgodziłam. Dostałam zawiadomienie o posiedzeniu sądu w sprawie wniosku. Czy muszę się stawić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2024 22:09

O ile rozumiem, postępowanie toczy się o orzeczenie niegodności dziedziczenia na wniosek Pani brata. Jeśli nie zajmie Pani stanowiska w sprawie, Sąd weźmie pod uwagę okoliczności i fakty wskazane przez drugą stronę, a zatem obecność jest jak najbardziej wskazana. Co więcej, doradzam skorzystanie z pełnomocnika profesjonalnego (adwokata). Jeśli potrzebuje Pani pomocy prawnika, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)