2024.07.26 godz. 16:37 Warszawa, Mazowieckie

Sprawa najmu bez terminowo

Wyjaśnienie sytuacji

Budynek mieszkalny stoi na ziemi kościelnej, najemcą od księdza była teściowa kilkanaście lat umowę miała bez terminowo w zeszłym roku zmarła ale podczas choroby przez trzy lata mieszkała z nią córka do śmierci. Ksiądz zaczol kombinować z tym mieszkaniem umowa po śmierci jest dalej ważna i mieszka tam córka zmarłej. Założyliśmy księdzu sprawę w sądzie. Moje pytanie córka zmarłej może dalej tam mieszkać tak jest w umowie ale w czerwcu dostała trzy miesięczne wymówienie. Czy do sprawy w sądzie dalej może mieszkać, terminu sprawy jeszcze nie znamy

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2024 20:24

Zależy jaki był powód wypowiedzenia. Jeżeli wypowiedzenie jest ważne, to należy się wyprowadzić zgodnie z wypowiedzeniem. Rozprawa sądowa nie ma tutaj znaczenia. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)