2024.04.03 godz. 22:10 Kartuzy, Pomorskie

Bezpodstawne wzbogacenie

Wyjaśnienie sytuacji

Była konkubina kupiła samochód i przyczepkę kempingową za wspólną gotówkę w momencie kiedy ja pracowałem za granicą. Po przyjeździe wykreśliła mnie z umowy sama . Pod względem prawnym widnieje tylko złożona przeze mnie deklaracja w urzędzie skarbowym współwłasności samochodu . Przed rozstaniem schowała przede mną samochód jak i twierdzi że przyczepka jest jej . Od 2,5 roku była z córką na moim utrzymaniu. Nigdzie nie pracowała. Czy mam szanse odzyskać swoje należności ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Kwi 2024 22:23

Być może byłoby możliwe roszczenie w stosunku do byłej konkubiny, jednakże bez analizy dokumentów, okoliczności i faktów, nie sposób jest jednoznacznie odnieść się do Pana pytania (w zakresie jakie ma Pan możliwości). Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kancelarii albo do kontaktu e-mail.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)