2024.10.16 godz. 20:21 Zgorzelec, Dolnośląskie

Była Żona co jakiś czas straszy ,że jak mąż nie zapłaci jej konkretnej kwoty, która co miesiąc rośnie to sprzeda swoja część mieszkania i wyrzuci z niego syna

Wyjaśnienie sytuacji

od 7 lat jestem po rozwodzie. Żona jeszcze przed rozwodem wyprowadziła sie do nowego partnera a ja wraz naszym synem pozostałem w naszym mieszkaniu.Od pewnego czasu żona żąda żebym ja spłacił za mieszkanie bo inaczej sprzeda swoja część . Nadmieniam,że tylko ja pracowałem a żona nigdy. Nie ma też zrobionego podziału majątku a w mieszkaniu zamieszkuje od urodzenia nasz w tej chwili 21letni syn. Prosze o pomoc mam 54 lata i nie chciałbym znów sie tułac po wynajmach i chciałbym aby nasz syn miał stabilizacje i jakiś start w życiu co mam robić? proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2024 15:17

Szanowny Panie, uspokajam również, że żona nie może sprzedać "swojej części majątku" przed podziałem majątku (sprzedaż i podział całości musiałaby być za Pana zgodą). W trakcie wspólności nie ma części majątku, a właśnie jeden niepodzielny majątek. Z wyrazami szacunku, adw. Magdalena Borowik-Tomalska, Kancelaria BTLA Katowice
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2024 20:24

Dokonać podziału majątku wspólnego (o ile mieszkanie wchodzi do majątku wspólnego). Podział może nastąpić poprzez przyznanie Panu prawa do całej nieruchomości z obowiązkiem spłaty części byłej żony.