2020.05.09 godz. 22:39 Jelenia Góra, Dolnośląskie

Odprawa a likwidacja stanowiska

Wyjaśnienie sytuacji

Byłam zatrudniona na umowę o pracę na czas określony. dostałam wypowiedzenie - przyczyną jest likwidacja stanowiska pracy spowodowana ograniczeniem działalności przez pracodawcę na skutek zagrozenia epidemiologicznego koronawirusem. Czy mam prawo ubiegać sie o odprawę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Maj 2020 22:07

Tak, ma Pani prawo ubiegać się o odprawę na podstawie przepisów ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników pod warunkiem, że Pani pracodawca zatrudniał co najmniej 20 pracowników.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)