2019.12.13 godz. 16:42 Buczkowice, Śląskie

Czy mogę dostac odprawę

Wyjaśnienie sytuacji

Byłam zatrudniona ponad rok czasu na umowę na czas nieokreślony.Dostałam wypowiedzenie z winy pracodawcy " likwidacja stanowiska pracy".Czy należy mi się 1-miesięczna odprawa? Który artykuł Kodeksu Pracy to wyjaśnia ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Gru 2019 19:12

Witam, kwestie te reguluje odrębna ustawa z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Stosuje się ją dla pracodawców zatrudniających co najmniej 20 pracowników. Jeśli Pani pracodawca spełniał to kryterium, to wtedy przysługiwać będzie Pani odprawa. Jej wysokość zależy od stażu pracy u danego pracodawcy. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz

Zmodyfikowano dnia: 14 Gru 2019 19:12
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)