2022.12.09 godz. 16:56 Radom, Mazowieckie

Wypłata wynagrodzenia przez pracodawcę

Wyjaśnienie sytuacji

Byłam zatrudniona u danego pracodawcy na umowę zlecenie, podpisywaną co miesiąc. Jednakże umowa ta była podpisywana w dniu odbioru wypłaty, czyli 10 dnia każdego miesiąca. 21 listopada zrezygnowałam z pracy u danego pracodawcy. Czy w tym przypadku mogę ubiegać się o wypłatę wynagrodzenia za przepracowane dni (a więc od 1 listopada do 21 listopada), jeśli umowa na ten miesiąc nie została jeszcze podpisana i zgodnie z założeniem byłaby podpisana 10 grudnia. Czy w tej sytuacji pracodawca może odmówić wypłaty wynagrodzenia?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Gru 2022 15:33

Dzień dobry, powinna Pan ubiegać się o wypłatę wynagrodzenia. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl