2020.02.02 godz. 17:03 Tychy, Śląskie

Zatarcie wyroku

Wyjaśnienie sytuacji

Bylem dwa razy skazany w zawieszeniu,czy musze skladac wniosek do Sadu o zatarcie skazania.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2020 09:31

Rozumiem, że w żadnym wypadku nie było "odwieszenia" kary? jeśli nie, to zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. A więc. jeśli np. była kara 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat, to zatarcie następuje po upływie 2,5 roku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)