2024.04.03 godz. 12:57 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Byłem przez krotki czas z dziewczyną, i kilka miesięcy po rozstaniu się dowiedziałem się że jest w ciąży i niedługo urodzie. Proszę o pomoc. Dziekuje i pozdraw

Wyjaśnienie sytuacji

Śmieszna, ale również i nie bardzo sytuacja. Spotkałem z dziewczyną, ustalisismy ze nie chcemy dzieci(na wszelki wypadek, była taka rozmowa), stwierdziła że nie może mieć, według welokrotnych badań od różnych lekarzy. Mieszkaliśmy około 3 miesięcy razem i było stwierdzono że jednak nie pasujemy do siebie, rozeslismy się. Po kilku miesiącach dowiedziałem się że jednak jest w ciąży. Teraz już nie długo urodzi, chce przyznania ojcowstwa, a za tym zrzeczenia się praw rodzicielskich, nie chce alimentów, i nie chce żebym miał możliwość wyjechać gdzieś z dzieckiem, czy to jest możliwe? Jak postąpić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 10:08

W pierwszej kolejności należałoby ustalić czy jest Pan ojcem dziecka. Wskazane byłoby więc zrobienie badań genetycznych. Następnie trzeba ustalić czego oczekuje od Pana matka dziecka, oraz jakie są Pana oczekiwania. Jeżeli nie będzie zgodności między Państwem, to sprawę powinien rozstrzygnąć sąd. Z wyrazami szacunku