2022.01.07 godz. 18:01 Warszawa, Mazowieckie

Były mąż chce 150 tys zadośćuczynienia za uszczerbek na zdrowiu.

Wyjaśnienie sytuacji

W 2004 r. W trakcie trwania małżeństwa spowodowałam nieumyślnie wypadek, uderzyłam w drzewo. Wówczas jeszcze mąż doznał złamania kości udowej i panewki w biodrze. W pol roku się wyleczył. Była sprawa sądowa, gdzie zostałam skazana na karę grzywny, kilkaset złotych za niezachowanie ostrożności na drodze. Na tej sprawie Sędzia pytała czy mąż ma jakieś roszczenia do mnie. Powiedział, że nie. Rozwiedliśmy się w grudniu 2018 roku. Mam 7 dni na zapłatę tej kwoty. Czy mąż ma szansę wygrać sprawę sądową o takie zadośćuczynienie? I czy moze ode mnie zadać w ogóle zadośćuczynienia?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sty 2022 18:33

Pani były mąż może się domagać zadośćuczynienia, ale nie w takiej kwocie. Jeżeli była Pani kierowcą, to należy o roszczeniu byłego małżonka zawiadomić zakład ubezpieczeń z którym zawarła Pani umowę OC.

Zmodyfikowano dnia: 07 Sty 2022 18:34
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)