2021.07.22 godz. 23:03 Opole, Opolskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

były mAż nie płaci alimentów , od 2015 roku, na jego korzyść przeprowadziłam do Angli zeby mógł widywać dzieci częściej niż 3 razy do roku,zamieszkałam na pokoju z jedną córka z racji że nie było mnie stać na mieszkanie z dwoma sypialniami bo wynajem w Anglii jest bardzo drogi . Więc wyraziłam zgodę aby jedna z corek zamieszkała z ojcem i jego nową partnerką ,która miała dom (lepsze warunki) Natomiast ja z mlodszą córka na jednym pokoju dzieląc jedno łóżko, w tym momencie były maz zdecydował że nie będzie mi płacił alimentów bo jedna córka jest pod jego opieką.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2021 21:37

Dzień dobry, w taki przypadku pozostaje Pani złożyć wniosek do komornika. Dopóki sąd nie zmieni wyroku w zakresie alimentów i pieczy dopóty Pani mąż powinien płacić alimenty w orzeczonej wysokości. pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)