2021.09.23 godz. 00:06 Świdnica Polska, Dolnośląskie

Były mąż niechce zapłacić mi 150 zł zwrot kosztów opłaty od pozwu

Wyjaśnienie sytuacji

W maju mieliśmy rozwód i czekałam dwa tygodnie aby się uprawomocnil niestety były mąż jeszcze do tej pory nie zapłacił mi tych 150 zł. Co mam dalej zrobić i czy mogę się domagać jakiś odsetek za to że do tej pory jeszcze ich nie otrzymałam. Ja nie orientuje się czy ja mam czekać ileś dni tygodni na tą zapłatę bo w papierach sądowych nic nie było napisane w jakim okresie były mąż ma zrobić ta wpłatę. Dziękuję za przeczytanie mojej wiadomości i czekam na odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2021 18:37

Dzień dobry! W takiej sytuacji proszę zastanowić się nad tym, czy w pierwszej kolejności nie wezwać byłego męża do zapłaty zasądzonych kosztów - wyznaczyć termin do zapłaty oraz nr rachunku bankowego do przelewu. W przypadku braku reakcji może złożyć Pani wniosek do sądu o nadanie klauzuli wykonalności na punkt wyroku rozwodowego, gdzie mowa o kosztach sądowych (opłacie sądowej) i po otrzymaniu takiego kompletu dokumentów może Pani złożyć wniosek egzekucyjny do komornika o wszczęcie egzekucji przeciwko byłemu mężowi.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)