2023.10.21 godz. 15:50 Lębork, Pomorskie

Pożyczyłem osobie pieniądze

Wyjaśnienie sytuacji

Całkiem niedawno poznałem kobietę i zaczęliśmy się spotykać. Miała problemy finansowe więc postanowiłem jej pomóc pożyczając pieniądze na opłaty związane z naprawdę samochodu, na lodówkę i książki dla jej syna. Rozmawialiśmy o tym że jej pożyczę te pieniądze i wysłałem jej dwa przelewy. W rozmowach przez komunikator internetowy ubiegała się o te pieniądze, mam całą rozmowę lecz nie występuje tam słowo "pożyczę" tylko "pomogę". Nagle przestała pisać i zerwała ze mną kontakt. Jak mogę ubiegać się o te pieniądze? Proszę o radę

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Paź 2023 16:56

W celu odzyskania pieniędzy należy umowę wypowiedzieć i zażądać zwrotu pożyczki. W wypadku braku zwrotu w określonym terminie (6 tygodni) pozostaje droga sądowa. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2023 22:25

Jeśli nie określiliście terminu spłaty pożyczki, konieczne będzie oświadczenie o wypowiedzeniu umowy i wezwanie do jej zwrotu w terminei 6 tygodni. W razie bezskuteczności należy złożyć pozew o zapłatę. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)