2022.03.15 godz. 15:09 Warszawa, Mazowieckie

Cenzura listu do osadzonego w Areszcie śledczym

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam pytanie napisałam list do osoby tymczasowo aresztowanej (sprawa w sądzie dopiero będzie) i zadziałam impulsywnie, emocjonalnie i napisałam tylko w sumie informacyjnie ale jednak o osobach, które biorą udział w śledztwie, że np nie wiadomo czy będzie lub wahała się z czy nie odwołać zeznań. Czy mi coś za to grozi i czy np sąd wykreśli to z listu i prześle go do osadzonego czy potraktuje to jako mataczenie w sprawie i dołączy do akt (nie jestem żadną ze stron, ani świadkiem). Z góry dziękuje za odpowiedź bo ni ukrywam, ze jestem pierwszy raz w takiej sytuacji i mam obawy. pozdr. M

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2022 18:07

Może Pani ponieść odpowiedzialność karną z art. 239 Kodeksu karnego - utrudnianie lub udaremnianie postępowania karnego lub pomoc sprawcy przestępstwa. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zmodyfikowano dnia: 16 Mar 2022 18:07