2023.02.01 godz. 10:51 Łódź-Widzew, Łódzkie

Świadectwo pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Chcę dowiedzieć się jak obecnie wygląda sprawa z naganą porządkową w pracy a zapisem o tym na świadectwie pracy? Czy pracodawca ma możliwość umieszczenia informacji o otrzymanej naganie lub naganach jeżeli pracownik dostał je niedawno?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lut 2023 18:10

Dzień dobry, pracodawca nie ma prawa umieścić w świadectwie pracy informacji o karze dyscyplinarnej. Umieszczenie takiej informacji jest bowiem sprzeczne z charakterem kary porządkowej- kary porządkowe po określonym czasie ulegają zatarciu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)