2023.10.30 godz. 10:03 Łomża, Podlaskie

Kupno mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Chcę kupić mieszkanie. W dziale III oraz IV księgi wieczystej nieruchomości nie ma żadnych wzmianek o ograniczonych prawach rzeczowych, albo hipotekach. Obawiam się jednak, że być może nieruchomość jest obciążona wierzytelnościami na rzecz parabanków. Czy da się jakoś sprawdzić czy nieruchomość nie jest obiążona wierzytelnościami na rzecz parabanków?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2023 10:12

dzień dobry, obciążenia dla swojej ważności muszą być wpisane w księgę wieczystą.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)