2023.07.21 godz. 10:09 Zielona Góra, Lubuskie

Opieka nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Chcę odejść od męża z którym mam 5 letniego syna. Chcę aby syn został że mna ale żeby zająć się synem muszę zrezygnować z pracy ponieważ godziny w których pracuje uniemożliwiaja mi nad nim opiekę. Chce zamieszkać z innym mężczyzną, który zapewni mi wsparcie finansowe na tyle abym mogła zająć się w domu synem a po jakimś czasie znaleźć pracę w takich godzinach aby móc zaprowadzać i odbierać syna z przedszkola. Moje pytanie brzmi: czy mój brak pracy może być powodem dla którego nie ja a mąż może dostać opiekę nad synem ? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lip 2023 17:43

Dzień dobry, w wyroku orzekającym rozwód sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i kontaktach rodziców z dzieckiem oraz orzeka, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest obowiązany do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka.