2023.10.14 godz. 13:39 Łódź-Górna, Łódzkie

Darowizna domu na rzecz syna

Wyjaśnienie sytuacji

Chcę podarować mojemu synowi domek na wsi więc syn zostanie wpisany do księgi wieczystej ale syn ma dwóch komorników w tym jednego z Urzędu Skarbowego.Czy ci komornicy znajdą taką Księge Wieczystą ? Moje drugie pytanie jeżeli można brzmi : czy istnieje rejestr notarialny w którym znajdę czy dom z danej Księgi Wieczystej ma ustanowiony testamen lub darowiznę ? Maria Strąk

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Paź 2023 09:17

dzień dobry, tak komornicy zlokalizują księgę wieczystą. Taką informację znajdzie Pani w rejestrze księgi wieczystej https://ekw.ms.gov.pl/